Dominika J. Rostocka - Architekt | REZYDENCJA ŻYRARDÓW
17209
single,single-portfolio_page,postid-17209,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

REZYDENCJA ŻYRARDÓW

ZAŁOŻENIA PROJEKTU:

Inwestorem było małżeństwo, marzące o wnętrzu, które odnosić się miało do ozdobnego włoskiego Glamour. Wnętrze jakie zastałam w stanie surowym przywitało mnie jasnością i otwartą przestrzenią w której na parterze znajdowały się kuchnia, jadalnia i salon.  Zlecenie pozornie łatwe, okazało się dość trudne, gdyż każdy detal i materiał był dobierany do kolejnego, a dopiero powstające wnętrze pokazywało czego jeszcze brakuje, aby uzyskać oczekiwany efekt… Taka misterna układanka:)

MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE:

posadzki: marmur, drewno afrykańskie meble: lakierowane drewno, płyta stolarska, MDF  drzwi: fornir sztukaterie: ręcznie wykonywane odlewy gipsowe  tapety:  USA  lampy: Włochy 

Category
Domy, Realizacje
About This Project
REZYDENCJA POD DĘBAMI
APARTAMENT WILANÓW

Myślą przewodnią wnętrza była inspiracja nową komodą włoskiej firmy Visionnaire, która na froncie miała rytmicznie ułożone elipsy, stanowiące geometryczny wzór. Do tego motywu dokomponowałam jeszcze kilka innych geometrycznych motywów i stały się one kierunkiem salonu, kuchni i jadalni. Pierwsze szkice, powstały dla klatki schodowej. Ponieważ we wnętrzu znajdowały się już zabiegowe schody z kutą poręczą, musiałam się dopasować do stylu i w oparciu o jej wzór wymyśliłam dekoracje nad kominkiem, która sprawiła, że schody stały się spokojniejsze i delikatniej wpisały się w hol. Następnie powstały wszystkie wzory ręcznie robionych sztukaterii i zwieńczenia kolumn.

Zaproponowałam by wnętrza były jasne, stonowane w delikatnych odcieniach brudnych beży.
Podczas realizacji dokładałam ogromnej dbałości by każdy element był specjalnie zaprojektowany i ręcznie wykonany. Wiele elementów jest niekomercyjnych, zrobionych misternie na indywidualne zamówienie. Właściwie nie ma elementów gotowych, kupionych z katalogu, dzięki czemu udało się uzyskać efekt wyjątkowości i osobistego stylu.