Dominika J. Rostocka - Architekt | APARTAMENT WILANÓW
16840
single,single-portfolio_page,postid-16840,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

APARTAMENT WILANÓW

ZAŁOŻENIA PROJEKTU:

Prezentowany apartament znajduje się w nowoczesnym budynku w prestiżowej dzielnicy Warszawy.
Zadaniem przed jakim mnie postawiła inwestorka było stworzenie eleganckich, ciepłych i kobiecych wnętrz. Apartament ma powierzchnie 160m2 w tym 3 sypialnie, 2 łazienki. Ideą inwestorów było uzyskanie wnętrza wyposażonego elementami indywidualnymi oraz markowymi materiałami. Wszystkie elementy - meble stałe, zabudowy, meble tapicerowane - zostały zaprojektowane i wykonane na zamówienie.

MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE:

posadzki: podłoga drewniana orzech, dywany wpuszczane: marmur
meble: wykonane na zamówienie według wymiaru, płyta stolarska, MDF lakier, elementy fornirowane.
drzwi: lakierowane półmat
sztukaterie: NMC seria Art Deco
łazienki : kamień naturalny

Category
Mieszkania, Realizacje, Wnętrza
About This Project
REZYDENCJA ŻYRARDÓW

Część komunikacji holu wejściowego była słabo doświetlona więc dokomponowałam szklane plafony w stylu lat 20-ych. Wejście zdobią również kamienne dywany. Wszystkie drewniane podłogi zostały wykonane z orzecha. Klasyczne drzwi i meble, w tym również ich uchwyty, powstały według moich autorskich pomysłów. Na szczególną uwagę zasługuje zaprojektowany i wykonany specjalnie dla tego apartamentu barek na alkohole, stojący w salonie. Sama opracowałam także wzór i własnoręcznie wykonałam oryginalną płaskorzeźbę, zdobiącą ścianę w pierwszej łazience. Do wykończeń ścian wybrałam naturalne kamienie. Atrakcją apartamentu jest salon, który dzięki orientacji stron świata, jest świetnie doświetlony. Ponieważ w przestrzeni musiały zaistnieć dodatkowe pomieszczenia podjęliśmy z inwestorami decyzje o połączeniu kuchni z salonem, która została tak zaprojektowana aby nie przypominała typowej tradycyjnej kuchni. Lodówka została ukryta w zabudowie imitującej boazeryjną zabudowę przedpokoju. Przed kuchnią stanął zrobiony stylistycznie dopasowany do wnętrza stół, ozdobiony metalicznym dekorem, nawiązującym do elementów dekoracyjnych na kuchni i we wnętrzu.
Zgodnie z życzeniem właścicieli, wnętrze apartamentu ocieplają naturalne tekstylia, m.in. jedwabny dywan oraz poduszki z kolekcji Christopher Farr. Przytulności sypialni dodaje w całości tapicerowana ściana za łóżkiem. Dzięki tym wyborom, apartament stał się wspaniałym miejscem do spędzania czasu niezależnie od pory dnia.